Günübirlik Alan, Kampçılık
Uludağ Çobankaya Yaylası

1.700 m. yüksekteki Çobankaya'ya Otel­ler bölgesinden geçen karayolu veya Sarıalan'dan uzanan yürüyüş parkurundan ulaşılır. 150 çadır ve 1.000 kişi/gün ka­pasiteli Çobankaya orman içi kamp ve dinlenme alanında Kızılay kampı, 1 adet kır gazinosu ve satış büfesi, Milli Park Müdürlüğü'ne ait 1 adet işçi pansiyonu, 1 adet sıhhi tesis kompleksi (Banyo+WC), 1 adet 3+3 tuvalet sıhhi tesis, cami gibi hizmetler mevcuttur. Çobankaya mevkiine Sarıalan'dan uzanan parkurun bitiminde sola dönüldüğünde bölgeye adını veren Çobankaya görülür. Çobankaya'dan başlayarak Bakacak, Softaboğan Şelalesi, Oteller Bölgesi, Zeyniler Köyü, Fidyekızık ve Hamamlıkızık'a uzanan patikalarda yürüyüşler yapılabilir.


OsmangaziBilgilendirme Levhası Sayısı: 1 Adet Ağaç Bilgi Levhası
Bölge Sorumlusu: Uludağ Milli Park Müdürlüğü
Şehirden Uzaklık: Gençosman-Oteller: 39.5 Km.Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bilgileri verilen parkurlarda yapılması yasak işlemlerden tamamen kullanıcı sorumludur. Her parkurun detayında yapılabilenecek etkinliklerle ilgili bilgilendirme simgeleri bulunmaktadır.
BursayiKesfet.com © 2015
Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı'nın desteklediği, Bursa'nın Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk Bursa İl Kültür Turizm Müdürlüğü'ne ait olup BEBKA veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.


Bu proje Netcad Yazılım A.Ş. tarafından yapılmıştır.