Olta Balıkçılığı
Gölbaşı Göleti

Bursa’nın Kestel ilçesi sınırlarında bulunan Gölbaşı göleti şehir merkezine 23 kilometre uzaklıktadır. Şehir merkezinden Ankara yolu istikametine giden yol, Kestel ilçesini geçtikten sonra Gölbaşı mevkiinde, Turanköy rampası başındaki menfezde sağa, Dudaklı köyü istikametine döner. Menfezden karşıya geçtikten sonra minibüs durağının arkasından Dudaklı köyüne giden yolun başından sağa, Çınarlıyol istikametine dönülür. 300 metre sonra Çınarlıyol’a sapmadan düz gidildiğinde Gölbaşı Göletine varılır. 1933 yılında yapılan Gölbaşı sulama göleti uzun yıllar olta balıkçılarının gözde mekanlarının başında gelmektedir. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin mesire alanı yapmak amacıyla çalışmalar yaptığı Gölbaşı göleti balık yetiştiriciliği amacıyla da kullanılıyordu.


OsmangaziBilgilendirme Levhası Sayısı: 1 Adet Bilgi Levhası, 2 adet yön levhası
Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bilgileri verilen parkurlarda yapılması yasak işlemlerden tamamen kullanıcı sorumludur. Her parkurun detayında yapılabilenecek etkinliklerle ilgili bilgilendirme simgeleri bulunmaktadır.
BursayiKesfet.com © 2015
Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı'nın desteklediği, Bursa'nın Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk Bursa İl Kültür Turizm Müdürlüğü'ne ait olup BEBKA veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.


Bu proje Netcad Yazılım A.Ş. tarafından yapılmıştır.