Doğa Yürüyüşü
Uludağ Oteller - Kurtkaya - Sarıalan

Oteller Bölgesinde -Ring yolu- olarak bilinen yolun Bursa çıkışında, Karayolları misafirhanesi altından başlayan 5 kilometre uzunluğundaki parkur Kurtkayanın güneyinden orman içine girer ve solda akan dereye paralel inişe geçer. İşaretlenen ve oldukça belirgin olan patika, orman içinden devam ederek Kızpınarı deresine paralel olarak iner ve yaklaşık 1,3 kilometre sonraki ilk dere geçişinde sola döner. Bu patika üzerinde 3 yerde sığ dere geçişi vardır. 850 m. kuzeybatı yönünde devam ettikten sonra Sarıalan-Çobankaya parkuru yakınlarında Sobran çayırı güneyine çıkar. Bu noktadan itibaren batıya dönen patika yaklaşık 650 m. sonra Çobankaya-Oteller ayrımında Sarıçayır’a doğru hafif bir inişle devam eder. Parkur 800 m. sonra Mandıra boğazındaki dereyi geçer ve piknik alanından Sarıalan meydanına bağlanır.


OsmangaziZorluk Derecesi: 1
Tahmini Yürüyüş Süresi(saat): 2
Bilgilendirme Levhası Sayısı: 1 Adet Ağaç Bilgi Levhası, 1 adet ağaç yön levhası
Bölge Sorumlusu:Uludağ Milli Park Müdürlüğü
Şehirden Uzaklık: Ulucami-Oteller: 32.5 Km.Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bilgileri verilen parkurlarda yapılması yasak işlemlerden tamamen kullanıcı sorumludur. Her parkurun detayında yapılabilenecek etkinliklerle ilgili bilgilendirme simgeleri bulunmaktadır.
BursayiKesfet.com © 2015
Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı'nın desteklediği, Bursa'nın Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk Bursa İl Kültür Turizm Müdürlüğü'ne ait olup BEBKA veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.


Bu proje Netcad Yazılım A.Ş. tarafından yapılmıştır.