Sportif Faaliyet
Uludağ Sarıalan Genç Yaşayın Parkuru

Uludağ Sarıalan yaylasının güneydoğusunda, bilimsel ve tıbbi esaslara uygun olarak düzenlenmiş 10 egzersiz istasyonundan oluşan Genç Yaşayın parkuru 2.1 kilometre uzunluğundadır. Sarıalan meydanından başlayan Çobankaya parkuruna girildiğinde Mandıra boğazı yakınlarında sağda kalan Genç Yaşayın Parkuru köknar ormanı içersindedir. Genç Yaşayın Parkurundaki istasyonlardan ilki kasları gevşetmeye ve ısınmaya, ara istasyonlar belli başlı kasları ve vücut esnekliğini geliştirmeye, son istasyonlar kasları germeye ve kan dolaşımını normale dönüştürmeye yönelik olarak düzenlenmiştir. Parkurdaki aerobik egzersiz kavramı, kardiovasküler sistemi güçlendiren, kasları zindeleştiren ve esneklik kazandıran bir sağlık programıdır.


OsmangaziBilgilendirme Levhası Sayısı: 1 Adet Ağaç Bilgi Levhası
Bölge Sorumlusu: Uludağ Milli Park Müdürlüğü
Şehirden Uzaklık: Bursa-Sarıalan: 31.2 Km.Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bilgileri verilen parkurlarda yapılması yasak işlemlerden tamamen kullanıcı sorumludur. Her parkurun detayında yapılabilenecek etkinliklerle ilgili bilgilendirme simgeleri bulunmaktadır.
BursayiKesfet.com © 2015
Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı'nın desteklediği, Bursa'nın Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk Bursa İl Kültür Turizm Müdürlüğü'ne ait olup BEBKA veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.


Bu proje Netcad Yazılım A.Ş. tarafından yapılmıştır.