Kampçılık, Olta Balıkçılığı
Keles Gököz Göleti Ve Maremşah Yaylası

Bursa şehir merkezinden 57 kilometre uzaklıktaki Gököz köyü, Keles ilçe merkezine 4 kilometre mesafede yer alır. Gököz göleti ve Maremşah yaylasına ulaşan iki yol vardır. Karayolunun 57. kilometresinden sağa Gököz köyüne dönen asfalt yol köy içinde Maremşah yaylası istikametine yönelir ve 1.5 kilometre sonra Gököz göleti kıyısına iner. Köy içine uğramayan ikinci yol ise Gököz köyü sapağını 1.7 kilometre geçtikten sonraki Delice köyü ayrımıdır. Buradan sağa dönen asfalt yol 4. Kilometre sonra Gököz göleti kıyısına ulaşır. Olta balıkçılığının yanı sıra doğa fotoğrafçılarınca da tercih edilen Gököz göletinin bulunduğu geniş alan köy şenliklerinin yapıldığı Maremşah yaylasıdır. Yaylada piknik alanı ve çocuk oyun parkı bulunmaktadır.


KelesBilgilendirme Levhası Sayısı: 1 Adet Bilgi Levhası, 2 adet yön levhası
Bölge Sorumlusu: Orman Su İşleri Bursa 2. Bölge Müdürlüğü
Şehirden Uzaklık: Merinos-Gököz Göleti: 62.5 Km.Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bilgileri verilen parkurlarda yapılması yasak işlemlerden tamamen kullanıcı sorumludur. Her parkurun detayında yapılabilenecek etkinliklerle ilgili bilgilendirme simgeleri bulunmaktadır.
BursayiKesfet.com © 2015
Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı'nın desteklediği, Bursa'nın Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk Bursa İl Kültür Turizm Müdürlüğü'ne ait olup BEBKA veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.


Bu proje Netcad Yazılım A.Ş. tarafından yapılmıştır.