Fotoğrafçılık, Tarihi Yerleşim
Keles Kocakavacık Köyü

Uludağ’ın güneyindeki Keles ilçesine bağlı Kocakavacık köyü, Karakeçili aşiretine mensup Yörüklerin kurduğu ve torunlarının yaşadığı tarihi bir köydür. Bursa şehir merkezine 70 kilometre uzaklıktaki Keles ilçesine Nilüfer ilçesinden başlayan Orhaneli-Keles karayolu ile ulaşılır. Keles ilçe merkezinden güneye doğru yönelen Tunçbilek karayolunun 7. kilometresindeki çatraktan sola dönen asfalt yol Kocasu çayı yamaçları boyunca ilerleyip Gelemiç ve Sorgun köylerini geçtikten sonra Kocakavacık köyüne ulaşır. Dağlık araziden geçen bol virajlı Keles-Kocakavacık yolu 29 kilometredir. Kuzeyde Kayabaşı, güneydoğuda Kuzu Bayırı ve batıda Karaçamlığı dağları ile çevrili olan 850 m. rakımdaki Kocakavacık, asırlar öncesinden gelen tarihi dokusunu muhafaza etmektedir. Taş döşeli sokakları ve tarihi evleriyle tarih ve fotoğraf meraklılarının yoğun ilgisini çeken Kocakavacık köyü halkı gelenek ve göreneklerini sürdürmektedir.


KelesBilgilendirme Levhası Sayısı: 1 Adet Bilgi Levhası, 2 adet yön levhası
Bölge Sorumlusu: Bursa Büyükşehir Belediyesi
Şehirden Uzaklık: Merinos-Kocakavacık: 90 Km.Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bilgileri verilen parkurlarda yapılması yasak işlemlerden tamamen kullanıcı sorumludur. Her parkurun detayında yapılabilenecek etkinliklerle ilgili bilgilendirme simgeleri bulunmaktadır.
BursayiKesfet.com © 2015
Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı'nın desteklediği, Bursa'nın Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk Bursa İl Kültür Turizm Müdürlüğü'ne ait olup BEBKA veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.


Bu proje Netcad Yazılım A.Ş. tarafından yapılmıştır.