Günübirlik Alan, Kamp Karavan, Kampçılık
Keles Kocayayla

Bursa'nın en ünlü piknik ve mesire alanı olan Kocayayla, Bursa'ya 72 kilometre uzaklıktadır. Bursa'dan gelen ve Keles ilçe merkezine 1.5 kilometre kala akaryakıt istasyonundan sola dönen asfalt yol Yemişen Orman deposundan sağa devam eder. Kavşaktan 4.5 kilometre sonra ulaşılan Kocayayla Osmanlının kuruluş dönemlerinde Yörük aşiretleri tarafından yaylak olarak kullanılmış, bir rivayete göre ise Orhan Gazi ile Nilüfer Hatun'un düğünleri de bu yaylada yapılmıştır.40 Ha. büyüklüğüyle Türkiye'nin en büyük yaylası unvanına sahip Kocayayla yaz aylarında çoğunlukla dernekler, fabrikalar ve kamu kuruluşları personellerinin toplu piknik yaptıkları bir yerdir. Kocayayla'da Keles Belediyesi ve Orman İşletmesi tarafından yaptırılan spor alanları, düzenli piknik alanı, lokanta, kır kahvesi, büfe, mescit, oyun parkı, çeşmeler ve tuvaletler bulunmaktadır. Her yıl Haziran ayında "Geleneksel Keles Kocayayla Şöleni" düzenlenmektedir. Kocayayla'nın batısına doğru uzanan asfalt yol Kendir yaylası, Boğazova ve Çayyaka köyü üzerinden İnegöl ilçesine bağlanmaktadır.


KelesBilgilendirme Levhası Sayısı: 1 Adet Bilgi Levhası, 1 adet yön levhası
Bölge Sorumlusu: Orman Su İşleri Bursa 2. Bölge Müdürlüğü
Şehirden Uzaklık: Merinos-Kocayayla: 65 Km.Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bilgileri verilen parkurlarda yapılması yasak işlemlerden tamamen kullanıcı sorumludur. Her parkurun detayında yapılabilenecek etkinliklerle ilgili bilgilendirme simgeleri bulunmaktadır.
BursayiKesfet.com © 2015
Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı'nın desteklediği, Bursa'nın Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk Bursa İl Kültür Turizm Müdürlüğü'ne ait olup BEBKA veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.


Bu proje Netcad Yazılım A.Ş. tarafından yapılmıştır.