Doğa Yürüyüşü, Fotoğrafçılık, Kampçılık
Uludağ Oteller - Paşaçayırı Yayla - Bağlı Yaylası

1.Gelişim oteller bölgesi üstünde, Aydınyıldız otelinin solundaki toprak yol yaklaşık 900 m. Sonra Cennetkaya Tv verici istasyonu sapağını geçerek tahta kar duvarlarının yanına çıkar. Kar duvarında parkur bilgi levhası ve Paşaçayırı yön tabelası bulunur. Kar duvarlarının batısındaki kayalıkların önünde 1.960 m. rakımdan başlayan patika orman içinde Milli park sınırları dışına çıkar. Patikanın geçtiği ormanlık alan özellikle sonbahar’da yürüyüşçülere fotoğraf açısından görsel bir ziyafet sunan nadir yerlerden biridir. Yol boyunca kırmızı-beyaz işaretlerin bulunduğu parkurda ilk varılan nokta 1.815 m. rakımdaki Paşa çayırıdır. Oteller-Paşaçayırı arasındaki mesafe 2,6 kilometredir. İçme suyunun bulunduğu bu yaylanın altındaki yön levhası takip edildiğinde parkur orman içinden devam edip 1,1 kilometre sonra 1.610 m. rakımdaki Alıçdüzüne varır. Alıçdüzü’nün altında Bağlı köylülerinin tarlalarına ulaşmak için kullandıkları toprak yoldan yürümeye devam edildiğinde 1,6 kilometre sonra köy evlerinin arasındaki işaretli patika geçilip Bağlıköyü mesire alanına ulaşılır. Bağlı mesire alanı yaz aylarında çevre köyler ve Bursalıların piknik amacıyla kullandıkları büyük bir yayladır.


OsmangaziZorluk Derecesi: 4
Tahmini Yürüyüş Süresi(saat): 3
Bilgilendirme Levhası Sayısı: 1 Adet Ağaç Bilgi Levhası, 2 adet ağaç yön levhası
Bölge Sorumlusu: Orman Su İşleri Bursa 2. Bölge Müdürlüğü - Uludağ Milli Park Müdürlüğü
Şehirden Uzaklık: Ulucamii-Uludağ Oteller: 32.5 Km.Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bilgileri verilen parkurlarda yapılması yasak işlemlerden tamamen kullanıcı sorumludur. Her parkurun detayında yapılabilenecek etkinliklerle ilgili bilgilendirme simgeleri bulunmaktadır.
BursayiKesfet.com © 2015
Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı'nın desteklediği, Bursa'nın Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk Bursa İl Kültür Turizm Müdürlüğü'ne ait olup BEBKA veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.


Bu proje Netcad Yazılım A.Ş. tarafından yapılmıştır.