Günübirlik Alan
Mkp. Suuçtu Şelalesi

Suuçtu Şelalesi, Bursa'ya 86 kilometre uzaklıktaki Mustafakemalpaşa ilçesinin 20 kilometre güneyinde, Çataltepe mevkiindedir. İlçe merkezinden başlayan ve Yalıntaş üzerinden Muradiyesarnıç köyüne uzanan asfalt yol Suuçtu şelalesinin 20 metre yakınındaki mesire alanında sonlanır. Fay hattının çökmesi ile oluşan Karadere üzerinde yaklaşık 38 metreden akan Suuçtu şelalesi suları yazın azalmasına rağmen suyun düştüğü yerde bulunan gölet ile özellikle fotoğrafçılar için güzel bir manzara sergiler. Ziyaretçilerin piknik alanı dışında çevre yürüyüşleri yapabildiği Çataltepe mevkiinde Alabalık lokantaları da bulunur.


MustafaKemalPaşaBilgilendirme Levhası Sayısı: 1 Adet Bilgi Levhası, 1 adet yön levhası
Bölge Sorumlusu: Uludağ Milli Park Müdürlüğü
Şehirden Uzaklık: Merinos-Suuçtu: 103 Km.Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bilgileri verilen parkurlarda yapılması yasak işlemlerden tamamen kullanıcı sorumludur. Her parkurun detayında yapılabilenecek etkinliklerle ilgili bilgilendirme simgeleri bulunmaktadır.
BursayiKesfet.com © 2015
Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı'nın desteklediği, Bursa'nın Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk Bursa İl Kültür Turizm Müdürlüğü'ne ait olup BEBKA veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.


Bu proje Netcad Yazılım A.Ş. tarafından yapılmıştır.