Fotoğrafçılık, Kuş Gözlemi
Yeniköy - Longoz Ormanları - Kuzey

Bursa-İzmir karayolunun 52. Kilometresinden sağa dönerek Cambaz-Seyran-hayırlar köyleri üzerinden Longoz ormanlarının güney girişindeki Boğaz köye bağlanan asfalt yola Yeniköy istikametinde batıya doğru devam edilir. Boğaz köye 2 kilometre mesafede solda Ovakorusu ayı barınağı yanından geçen asfalt yol Bayramdere üzerinden 7 kilometre sonra Yeniköy?e bağlanır. Longoz ormanlarının kuzey girişine ulaşan toprak yol Yeniköy merkezinden sağa döner ve sahile paralel olarak ilerler. 850 mt. sonra sağda Orman İşletmesine ait depoyu geçip 4 kilometre sonra sağa döner. Rüzgârların sahilden taşıdığı kumlarla kapladığı bu yola sapaktan itibaren 2 kilometre daha ilerleyerek geniş bir alana çıkar. Yanında baharda açan Nilüfer çiçeklerinin en yoğun görüldüğü bir gölcük bulunan alan aynı zamanda şehir dışından gelen grupların kamp yaptıkları yerdir. Sapaktaki yön levhasından sola dönüldüğünde ise sahile yaklaşarak doğuya ilerleyen yol Dalyan gölünün kuzeyinden 6 kilometre daha ilerleyerek sonlanır.


KaracabeyBilgilendirme Levhası Sayısı: 1 Adet Bilgi Levhası, 2 adet yön levhası
Bölge Sorumlusu: Orman Su İşleri Bursa 2. Bölge Müdürlüğü - Uludağ Milli Park Müdürlüğü
Şehirden Uzaklık: Merinos-Yeniköy: 82 Km.Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bilgileri verilen parkurlarda yapılması yasak işlemlerden tamamen kullanıcı sorumludur. Her parkurun detayında yapılabilenecek etkinliklerle ilgili bilgilendirme simgeleri bulunmaktadır.
BursayiKesfet.com © 2015
Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı'nın desteklediği, Bursa'nın Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk Bursa İl Kültür Turizm Müdürlüğü'ne ait olup BEBKA veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.


Bu proje Netcad Yazılım A.Ş. tarafından yapılmıştır.