Fotoğrafçılık, Kuş Gözlemi
Eskikarağaç Köyü

Bursa şehir merkezine 38 kilometre mesafedeki Eskikaraağaç köyüne, Bursa-İzmir karayolundan ulaşılır. Yol ayrımından sola dönen yol 3 kilometre sonra Uluabat gölü kıyısındaki köye ulaşır. Avrupa Tabiat Mirası Vakfı tarafından Avrupa Leylek Köyü ilan edilen ve 10 yıldır Mayıs ayında Leylek Şenliği'nin düzenlendiği Eskikaraağaç köyü baharın müjdecileri olan leylekleri ağırlar. Leyleklerin kuluçkaya yattığı Eskikaarağaç köyünün meydanında doğaseverler ve kuş gözlemcilerinin yoğun ilgisini çeken, gölün büyük bir bölümünün de izlenebildiği dünya standartlarında bir kuş gözlem evi ve kulesi bulunur. Ayrıca Doğa Koruma ve Milli Parklar İkinci Şube Müdürlüğü tarafından kurulan kameralar ile köy çevresindeki yaban hayatı ve leyleklerin doğal yaşamı izlenebilmektedir. Mikhael Archangelos Rum Kilisesi kalıntılarının da bulunduğu Eskikaraağaç köyünde göl kıyısında yürüyüş yapılabilecek 1 kilometre uzunluğunda bir sahil yolu da bulunmaktadır.


KaracabeyBilgilendirme Levhası Sayısı: 1 Adet Bilgi Levhası
Bölge Sorumlusu: Bursa Büyükşehir Belediyesi - Milli Park
Şehirden Uzaklık: Gençosman-Eskikaraağaç: 42.5 Km.Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bilgileri verilen parkurlarda yapılması yasak işlemlerden tamamen kullanıcı sorumludur. Her parkurun detayında yapılabilenecek etkinliklerle ilgili bilgilendirme simgeleri bulunmaktadır.
BursayiKesfet.com © 2015
Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı'nın desteklediği, Bursa'nın Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk Bursa İl Kültür Turizm Müdürlüğü'ne ait olup BEBKA veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.


Bu proje Netcad Yazılım A.Ş. tarafından yapılmıştır.