Mağara Turizmi
Oylat Mağarası

Oylat mağarası, İnegöl ilçesinin 22 kilometre güneydoğusunda, Hilmiye Köyü sınırları içindedir. Bursa'ya 58 kilometre uzaklıkta bulunan İnegöl ilçesinden Ankara yoluna devam edildiğinde 8.5 kilometre sonra Bozüyük ayrımından sağa, Tahtaköprü yönünde yola devam edilir. Tahtaköprü?ye 5.5 kilometre kala sağda Gündüzlü-Hilmiye yoluna girilir. Oylat mağarası, Oylat Kanyonunun sona erdiği noktada, Hilmiye köyünün 1 kilometre dışında kalır. Olay kaplıcalarına çıkan yolun sağından girilen Oylat mağarasının uzunluğu 650 metre civarındadır. Turizm amaçlı kullanılan Oylat mağarasının girişinde bir kafeterya bulunur. Mağara'nın derinliklerine ilerleyen ana galeri girişi vadi tabanından 6 mt. yüksektedir. Başlangıç galerisi ile mağara sonun duvarları arasında yaklaşık 95 metrelik bir fark bulunmaktadır. Mağaranın tavan yüksekliği ise 3 ile 20 metre arasındadır. Sarkıt ve dikitlerin ışıklandırıldığı Oylat mağarasında damlataş havuzları da bulunur.


İnegölBilgilendirme Levhası Sayısı: 1 Adet Bilgi Levhası, 1 adet yön levhası
Bölge Sorumlusu: Kültür Turizm Bakanlığı
Şehirden Uzaklık: Gençosman-Oylat Mağarası: 68 Km.Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bilgileri verilen parkurlarda yapılması yasak işlemlerden tamamen kullanıcı sorumludur. Her parkurun detayında yapılabilenecek etkinliklerle ilgili bilgilendirme simgeleri bulunmaktadır.
BursayiKesfet.com © 2015
Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı'nın desteklediği, Bursa'nın Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk Bursa İl Kültür Turizm Müdürlüğü'ne ait olup BEBKA veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.


Bu proje Netcad Yazılım A.Ş. tarafından yapılmıştır.