Doğa Yürüyüşü, Fotoğrafçılık
İnegöl Boğazova Yayla

İnegöl ilçesine 24 kilometre mesafedeki Boğazova yaylasına İnegöl Organize Sanayi Bölgesinden güneye dönen İsaören ve Çayyaka köyleri istikametinden ulaşılır. Hamidiye mahallesinden ilerleyen bu yol aynı zamanda İnegöl'ü Keles'e bağlar. Çayyaka köyünden 11 kilometre uzaklıktaki yayla 1200 metre rakımda ve 78 Ha. yüzölçümüne sahiptir. Sarıçam, Kızılçam, Karaçam, Kayın, Köknar, Meşe ve Ardıç ağaçlarıyla kaplı ormanların çevrelediği Boğazova yaylası çok sayıda villanın bulunması nedeniyle modern bir tatil yöresini andırır. Offroad ve MotoCross kulüplerinin yarışmalar için kullandıkları parkurların bulunduğu Boğazova yaylasından batıya uzanan asfalt yol Kendir yaylası üzerinden Kocayayla'ya bağlanır.


İnegölTahmini Yürüyüş Süresi(saat): 1
Bilgilendirme Levhası Sayısı: 1 Adet Bilgi Levhası, 1 adet yön levhası
Bölge Sorumlusu: Orman Su İşleri Bursa 2. Bölge Müdürlüğü
Şehirden Uzaklık: Gençosman-İnegöl Boğazova: 67.5 Km.Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bilgileri verilen parkurlarda yapılması yasak işlemlerden tamamen kullanıcı sorumludur. Her parkurun detayında yapılabilenecek etkinliklerle ilgili bilgilendirme simgeleri bulunmaktadır.
BursayiKesfet.com © 2015
Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı'nın desteklediği, Bursa'nın Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk Bursa İl Kültür Turizm Müdürlüğü'ne ait olup BEBKA veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.


Bu proje Netcad Yazılım A.Ş. tarafından yapılmıştır.