Doğa Yürüyüşü, Fotoğrafçılık
İnegöl Başalan Yayla

İnegöl ilçesine bağlı Boğazova'nın 5.5 kilometre doğusundadır. Boğazova'dan İnegöl'e inen yolun 2. kilometresindeki Çatak mevkiinden sağa giren toprak yol küçük bir dereyi geçip sola devam eder. Yaklaşık 600 metre sonra aynı dereyi bu kez üstten kesen toprak yol Mindos kayalıklarına dönen çatraktan sağa doğru yükselerek devam eder. Orman içinden devam eden parkur 1.9 kilometre sonra güneye dönerek 1260 mt. rakımdaki Başalan yaylasına çıkar. Çatak mevkiinden buraya olan yolun uzunluğu 3 kilometredir. Yaylanın güney ucunda gezginlerin konaklamaları için yapılan bir baraka bulunur. Yaylanın ortasından geçen toprak yol güneyde ikiye ayrılır. Soldaki yol 2.6 kilometre sonra Sepetçi yaylasına bağlanır.


İnegölZorluk Derecesi: 2
Tahmini Yürüyüş Süresi(saat): 2
Bilgilendirme Levhası Sayısı: 1 Adet Bilgi Levhası, 2 adet yön levhası
Bölge Sorumlusu: Orman Su İşleri Bursa 2. Bölge Müdürlüğü
Şehirden Uzaklık: Gençosman-İnegöl Boğazova: 67.5 Km.Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bilgileri verilen parkurlarda yapılması yasak işlemlerden tamamen kullanıcı sorumludur. Her parkurun detayında yapılabilenecek etkinliklerle ilgili bilgilendirme simgeleri bulunmaktadır.
BursayiKesfet.com © 2015
Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı'nın desteklediği, Bursa'nın Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk Bursa İl Kültür Turizm Müdürlüğü'ne ait olup BEBKA veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.


Bu proje Netcad Yazılım A.Ş. tarafından yapılmıştır.