Fotoğrafçılık, Günübirlik Alan
Oylat Şelalesi

Oylat şelalesi Bursa'nın İnegöl İlçe'sine 25 kilometre mesafede, kaplıcalarıyla ünlü Oylat'ın 1.2 kilometre güneyindedir. Bursa'ya 58 kilometre uzaklıkta bulunan İnegöl ilçesinden Ankara yoluna devam edildiğinde 8.5 kilometre sonra Bozüyük ayrımından sağa, Tahtaköprü yönünde yola devam edilir. Tahtaköprü'ye 5.5 kilometre kala sağda Gündüzlü-Hilmiye yoluna dönen yol Oylat'ta sonlanır. Oylat meydanında Çağlayan otelin önünden başlayan Şelale parkuru 300 metre sonra Oylat deresi üzerindeki ilk tahta köprüden geçer. Oylat deresine paralel olarak bir süre devam eden ve yükselen düzenli parkurda birkaç yerde tehlikeli kaya geçişleri vardır. Parkur 1.2 kilometre sonra Oylat şelalesinde sonlanır.


İnegölBilgilendirme Levhası Sayısı: 1 Adet Bilgi Levhası, 3 adet yön levhası
Bölge Sorumlusu: Orman Su İşleri Bursa 2. Bölge Müdürlüğü -Kültür Turizm Bakanlığı
Şehirden Uzaklık: Gençosman-Oylat: 72 Km.Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bilgileri verilen parkurlarda yapılması yasak işlemlerden tamamen kullanıcı sorumludur. Her parkurun detayında yapılabilenecek etkinliklerle ilgili bilgilendirme simgeleri bulunmaktadır.
BursayiKesfet.com © 2015
Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı'nın desteklediği, Bursa'nın Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk Bursa İl Kültür Turizm Müdürlüğü'ne ait olup BEBKA veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.


Bu proje Netcad Yazılım A.Ş. tarafından yapılmıştır.