Doğa Yürüyüşü, Fotoğrafçılık
Kıran Şelalesi

Kıran şelalesi Bursa şehir merkezine 58 kilometre uzaklıktaki İnegöl ilçesinin 13 kilometre güneyindeki Kıran köyüne 4.8 kilometre mesafededir. Köy meydanından başlayan asfalt yol 1.3 kilometre sonra sağa döner ve piknik alanı üzerinden Uludağ silsilesine doğru güney yönünde devam eder. Kıranyayla'ya çıkan stabilize yol 4.5 kilometre sonra köprüyü geçer. Köprünün 20 mt. sağından ormanlık alana giren patika 250 mt.lik bir tırmanış sonrasında Şelaleye varır. Uludağ'ın eteklerindeki Ayı dağından akan kar sularının oluşturduğu Kıran şelalesinin bir adı da Ayıdağı şelalesidir. Şelale suları yaklaşık 20 mt. yüksekten bir kaya bloğu üzerine düşer. Kıran Şelalesi ve yaylası Bursa ve civarındaki dağcılık kulüpleri ile grupların trekking amacıyla tercih ettikleri, doğal güzelliklere sahip bir bölgede bulunurlar.


İnegölZorluk Derecesi: 2
Tahmini Yürüyüş Süresi(saat): 1:30
Bilgilendirme Levhası Sayısı: 1 Adet Bilgi Levhası, 3 adet yön levhası
Bölge Sorumlusu: Orman Su İşleri Bursa 2. Bölge Müdürlüğü
Şehirden Uzaklık: Gençosman-Kıranşelalesi: 60 Km.Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bilgileri verilen parkurlarda yapılması yasak işlemlerden tamamen kullanıcı sorumludur. Her parkurun detayında yapılabilenecek etkinliklerle ilgili bilgilendirme simgeleri bulunmaktadır.
BursayiKesfet.com © 2015
Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı'nın desteklediği, Bursa'nın Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk Bursa İl Kültür Turizm Müdürlüğü'ne ait olup BEBKA veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.


Bu proje Netcad Yazılım A.Ş. tarafından yapılmıştır.