Doğa Yürüyüşü, Kampçılık
Yiğitali Köyü - Gökçeören Köyü

Eski adı Çongara olan Yiğitali köyü Uludağ yolu üzerinde şehir merkezinden 8 kilometre uzaklıktadır. Uludağ’a Alacahırka veya Çekirge’den çıkan her iki yoldan da ulaşılabilir. Özel araç dışında Yiğitali köyüne ulaşım Özel Halk otobüsleri dışında Çakırhamam üstünde Kazım Baykal caddesinden kalkan minibüsler ile sağlanır. Gökçeören parkuru, Yiğitali köyü camiinin solundaki sokaktan başlar ve bahçeler arasında ilerler. 1.8 kilometre sonra taş köprüden sağa, batıya dönerek orman içinde 100 m. kadar dikleşerek Yiğitali köyünün güneybatısında, Uludağ yolunu Gökçeören köyüne bağlayan ara şoseye çıkar. Yiğitali köyü ile patika sonu 2.6 kilometredir. Toprak yoldan batıya devam edildiğinde yaklaşık 200 m. sonra Gökçeören yayla görülür. Parkur asırlık çınar ağacının solundan devam eder. Sağa devam eden toprak yoldan devam edildiğinde 4 kilometre sonra Gökçeören köyü meydanına ulaşılır. Bu yolun başından sola dönen patika, Gökçeören yön levhası takip edildiğinde güney yönünde 600 m.lik. kolay bir çıkışla altta Gökçeören köyü, ardında Keles-Orhaneli yolunun geçtiği vadinin görülebildiği seyir noktasına çıkar.Bu noktadan 20 mt. sonra solda işaretlenmiş patika vadiye doğru orman içinden 1.2 kilometre inişe geçer. Toprak yoldan sağa orman içine giren patika su deposunun yanından Gökçeören köyü meydanına bağlanır. Gökçeören köyü 1.5 kilometrelik asfalt yolla Keles-Orhaneli karayoluna bağlanır.aa


OsmangaziZorluk Derecesi: 3
Tahmini Yürüyüş Süresi(saat): 2
Bilgilendirme Levhası Sayısı: 1 Adet Bilgi Levhası 3 adet yön levhası
Bölge Sorumlusu: Orman Su İşleri Bursa 2. Bölge Müdürlüğü
Şehirden Uzaklık: Ulucami-Yiğitali: 11 Km.Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bilgileri verilen parkurlarda yapılması yasak işlemlerden tamamen kullanıcı sorumludur. Her parkurun detayında yapılabilenecek etkinliklerle ilgili bilgilendirme simgeleri bulunmaktadır.
BursayiKesfet.com © 2015
Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı'nın desteklediği, Bursa'nın Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk Bursa İl Kültür Turizm Müdürlüğü'ne ait olup BEBKA veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.


Bu proje Netcad Yazılım A.Ş. tarafından yapılmıştır.