Yamaç Paraşütü
Gürsu - Dışkaya Yamaç Paraşütü

Şehir merkezinden 12 kilometre uzaklıkta, Bursa-Ankara yoluyla ulaşılan Gürsu ilçesine 18 kilometre mesafede bulunan Dışkaya yamaç paraşütü sahası bu alanda Bursa’nın en popüler yeridir. Gürsu ilçe merkezinden başlayan yol Hasanköyü geçip Dışkaya-Ericek yönünde ilerler. Dışkaya köyüne 200 mt. kala sola dönerek girilen toprak yol 2.3 kilometre sonra Yamaç paraşütü kalkış pistinin altındaki sosyal tesislere ulaşır. Gürsu Belediyesi Sosyal Tesislerinde konaklama amacıyla 10 adet bungalov ve bir adet kafeterya bulunmaktadır.


GürsuBilgilendirme Levhası Sayısı: 1 Adet Bilgi Levhası, 1 adet yön levhası
Bölge Sorumlusu: Bursa Büyükşehir Belediyesi
Şehirden Uzaklık: Gençosman-Dışkaya Y.P. Tesisi: 29.4 Km.Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bilgileri verilen parkurlarda yapılması yasak işlemlerden tamamen kullanıcı sorumludur. Her parkurun detayında yapılabilenecek etkinliklerle ilgili bilgilendirme simgeleri bulunmaktadır.
BursayiKesfet.com © 2015
Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı'nın desteklediği, Bursa'nın Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk Bursa İl Kültür Turizm Müdürlüğü'ne ait olup BEBKA veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.


Bu proje Netcad Yazılım A.Ş. tarafından yapılmıştır.