Fotoğrafçılık, Günübirlik Alan, Tarihi Yerleşim, Yöresel Yemekler
Misi Köyü

Nilüfer ilçesinden başlayan Orhaneli-Keles karayolunun 3.cü kilometresinde yer alan Gümüştepe Mahallesi ya da bilinen adıyla Misi Köy, yaklaşık ikibin yıllık bir tarihe sahiptir. Ormanlarla kaplı dört tepenin çevrelediği bu tarihi yerleşim 1989 yılında sit alanı ilan edilmiş ve geleneksel Osmanlı mimarisini yansıtan evler koruma altına alınmıştır. Nilüfer çayının kıyısındaki Misiköy bahar ve yaz aylarında şehre yakınlığı nedeniyle tercih edilmektedir. Dere kenarındaki çay bahçeleri ile köy sokaklarında açılmış mekânlarda her türlü yiyecek-içecek bulmak mümkündür. Köyün dışındaki mesire alanı da Bursalılarca piknik amacıyla tercih edilmektedir.


NilüferBilgilendirme Levhası Sayısı: 1 Adet Bilgi Levhası
Bölge Sorumlusu: Bursa Büyükşehir Belediyesi
Şehirden Uzaklık: Gençosman-Misiköy: 11.3 Km.Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bilgileri verilen parkurlarda yapılması yasak işlemlerden tamamen kullanıcı sorumludur. Her parkurun detayında yapılabilenecek etkinliklerle ilgili bilgilendirme simgeleri bulunmaktadır.
BursayiKesfet.com © 2015
Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı'nın desteklediği, Bursa'nın Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk Bursa İl Kültür Turizm Müdürlüğü'ne ait olup BEBKA veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.


Bu proje Netcad Yazılım A.Ş. tarafından yapılmıştır.