Doğa Yürüyüşü, Fotoğrafçılık, Vadi Geçişi
Erikliyayla - Kocabalık Vadisi Ve Kanlı Göl

Fidyekızık meydanından başlayan 5 kilometrelik toprak yoldan ulaşılan Erikliyayla'nın 400 metre Kuzeybatısında Tuzla Çeşmenin sağından ilerleyen orman içi patika 500 metre sonra bir geniş bir yay çizerek güneyde depo çeşme yanına iner. Bu noktadan itibaren başlayan taşlık yol yaklaşık 1 kilometre devam ettikten sonra Kocabalık vadisi yatağına iner. Uludağ'dan akan suların meydana getirdiği irili ufaklı birçok havuzun bulunduğu vadide patikanın bittiği nokta Kanlı göldür. Kanlı göl etrafından çevre köylülerin yaptığı küçük bir piknik alanı bulunur.


YıldırımZorluk Derecesi: 3
Tahmini Yürüyüş Süresi(saat): 1
Bilgilendirme Levhası Sayısı: 1 Adet Bilgi Levhası, 1 adet yön levhası
Bölge Sorumlusu: Orman Su İşleri Bursa 2. Bölge Müdürlüğü - Uludağ Milli Park Müdürlüğü
Şehirden Uzaklık: Gençosman-Fidyekızık-Erikliyayla: 13 Km.Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bilgileri verilen parkurlarda yapılması yasak işlemlerden tamamen kullanıcı sorumludur. Her parkurun detayında yapılabilenecek etkinliklerle ilgili bilgilendirme simgeleri bulunmaktadır.
BursayiKesfet.com © 2015
Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı'nın desteklediği, Bursa'nın Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk Bursa İl Kültür Turizm Müdürlüğü'ne ait olup BEBKA veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.


Bu proje Netcad Yazılım A.Ş. tarafından yapılmıştır.