Doğa Yürüyüşü
Fidye Kızık - Erikliyayla

Tarihi Osmanlının kuruluşuna kadar uzanan ancak şehir içinde kalması nedeniyle tarihi dokusunu muhafaza edemeyen Fidyekızık köyüne Ankara yolu üzerindeki Yüksek İhtisas Hastanesinden Mesken'e dönen yoldan kolaylıkla ulaşılabilir. Mesken kavşağından Siteler istikametine dönüldüğünde Kaplıkaya Cazibe Merkezi önünden geçen asfalt 500 metre sonra sağa Fidyekızık'a mahallesine girer. Parkur Kızıklar Konağı'nın sağındaki Ermantaş sokağından başlar. Mezarlıktan sağa Erikliyayla Caddesine dönen toprak yol, Fidyekızık Kestaneliklerine çıkan yolun başındaki kontrol kulübesinin yanından yükselerek devam eder. Sansarpınarı ve Fındıklı çeşme mevkilerini geçip 5 kilometre sonra sola döner. Bu noktada sağa dönen yol Kilisetepe üzerinden Uludağ'ın bakacak seyir noktasına çıkar. Bu sapaktan itibaren Erikliyayla 250 metre uzaklıktadır.


YıldırımZorluk Derecesi: 4
Tahmini Yürüyüş Süresi(saat): 2
Bilgilendirme Levhası Sayısı: 1 Adet Bilgi Levhası, 2 adet yön levhası
Bölge Sorumlusu: Orman Su İşleri Bursa 2. Bölge Müdürlüğü
Şehirden Uzaklık: Gençosman-Fidyekızık: 8 Km.Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bilgileri verilen parkurlarda yapılması yasak işlemlerden tamamen kullanıcı sorumludur. Her parkurun detayında yapılabilenecek etkinliklerle ilgili bilgilendirme simgeleri bulunmaktadır.
BursayiKesfet.com © 2015
Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı'nın desteklediği, Bursa'nın Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk Bursa İl Kültür Turizm Müdürlüğü'ne ait olup BEBKA veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.


Bu proje Netcad Yazılım A.Ş. tarafından yapılmıştır.