Doğa Yürüyüşü, Günübirlik Alan
Alabalık Tesisi - Küreklidere Şelalesi

Şehir merkezinden 17 kilometre uzaklıkta yer alan Küreklidere şelalesine Ankara yolu üzerinde Otosansit’i geçtikten sonraki Cumalıkızık köyü eski yolundan ulaşılır. Cumalıkızık mahallesi kavşağından sağa dönen asfalt yol, 1.6 kilometre sonra mezarlıktan sola döner ve 5 kilometre devam ettikten sonra şelale parkurunun başlangıç patikası olan Kent Ormanı girişine ulaşır. 395 Ha.lık Bursa Kent Ormanı, Türkiye’nin en büyük ve en geniş Kent Ormanı olma özelliğine sahiptir. Parkur Kent Ormanı giriş kapısından itibaren piknik ve oyun alanları, dereden akan suyun döndürdüğü küçük bir değirmen, kaya bahçeleri, ahşap seyir kuleleri yanından ve köprüden geçerek 2 kilometre sonra şelale yakınlarında sonlanır. Parkurun bazı bölümleri ve sona doğru dik çıkışlar vardır. Küreklidere yatağından 80 mt. yüksekten düşen şelalesinin seyredilebileceği seyir terasına çıkış yorucudur.


YıldırımZorluk Derecesi: 2
Tahmini Yürüyüş Süresi(saat): 1:30
Bilgilendirme Levhası Sayısı: 1 Adet Bilgi Levhası 1 adet yön levhası
Bölge Sorumlusu: Orman Su İşleri Bursa 2. Bölge Müdürlüğü
Şehirden Uzaklık: Gençosman-Kent ormanı: 15 Km.
Kürekli Şelalesi: N40.15271 E29.20321Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bilgileri verilen parkurlarda yapılması yasak işlemlerden tamamen kullanıcı sorumludur. Her parkurun detayında yapılabilenecek etkinliklerle ilgili bilgilendirme simgeleri bulunmaktadır.
BursayiKesfet.com © 2015
Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı'nın desteklediği, Bursa'nın Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk Bursa İl Kültür Turizm Müdürlüğü'ne ait olup BEBKA veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.


Bu proje Netcad Yazılım A.Ş. tarafından yapılmıştır.