Günübirlik Alan, Kampçılık
Bağlı Yaylası

Uludağ'ın arka yüzünde, Soğukpınar yolu üzerinde bulunan bağlı yaylası yaz aylarında Bursalıların yoğun olarak kullandıkları bir piknik alanı hüviyetindedir. Bağlı yaylasına ulaşabilmek için Bursa?dan Uludağ'a çıkan yol üzerinde, Uludağ Milli Park girişine 100 mt. kala sağa sapan Bağlıköyü-Soğukpınar yolu kullanılır. Asfalt yol eski Hanlar mevkiinden geçer. Milli Park girişi ile Bağlı yaylası arası 5.7 kilometredir. Bağlı köyü sapağından dönmeden Soğukpınar istikametine doğru 350 mt. devam edildiğinde yayla girişi görünür. Yaylanın giriş noktasında kuzey'den inen patika Oteller Bölgesi-Paşaçayırı-Bağlı parkurunun bitiş noktasıdır.Karabelen-Bağlı Yaylası-Soğukpınar köyü arasında uzanan asfalt yol 11 kilometredir. Bursa'dan Keles karayolunu takip ederek Soğukpınar'a ulaşan 45 kilometrelik ikinci bir yol daha vardır. Yaylanın Bağlı köyüne uzaklığı 2.2 kilometre, Soğukpınar'a olan uzaklığı ise 5.4 kilometredir. Bağlı yaylasına ulaşmak için Bursa-Keles karayolunun 35. kilometreden sola Soğukpınar'a dönen yol da kullanılabilir.


OsmangaziBilgilendirme Levhası Sayısı: 1 Adet Bilgi Levhası
Bölge Sorumlusu: Orman Su İşleri Bursa 2. Bölge Müdürlüğü
Şehirden Uzaklık: Gençosman-Bağlı Yayla: 31.6 Km.Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bilgileri verilen parkurlarda yapılması yasak işlemlerden tamamen kullanıcı sorumludur. Her parkurun detayında yapılabilenecek etkinliklerle ilgili bilgilendirme simgeleri bulunmaktadır.
BursayiKesfet.com © 2015
Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı'nın desteklediği, Bursa'nın Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk Bursa İl Kültür Turizm Müdürlüğü'ne ait olup BEBKA veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.


Bu proje Netcad Yazılım A.Ş. tarafından yapılmıştır.