Fotoğrafçılık, Günübirlik Alan
Aras Şelalesi

Uludağ'ın güney yamacından çıkan ve Çevre köylülerinin Aras gözesi adını verdikleri şelale 1850 mt. rakımında, kayalar arasından çıkar. Uludağ'ın kar sularını taşıyan ve aynı adı taşıyan vadi boyunca akan Aras dereye karışan şelale suları Nilüfer nehrini besler. Aras Şelalesinin ardında yükselen dik kayalıklardan çıkan ve sık kullanılmayan tehlikeli birkaç patika, güneyde 2.487 mt. yüksekteki küçük zirveye, batıda Cennetkaya'ya bağlanır. Aras şelalesine ulaşmak için Soğukpınar-Ketenli yaylası arasındaki stabilize yol kullanılır. Ketenli yayla Aras Şelalesi parkuru 1.9 kilometre uzunluğundadır.


OsmangaziBilgilendirme Levhası Sayısı: 1 Adet Bilgi Levhası 1 adet yön levhası
Bölge Sorumlusu: Orman Su İşleri Bursa 2. Bölge Müdürlüğü
Şehirden Uzaklık: Gençosman-Soğukpınar-Ketenli-Aras: 46.5 Km.Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bilgileri verilen parkurlarda yapılması yasak işlemlerden tamamen kullanıcı sorumludur. Her parkurun detayında yapılabilenecek etkinliklerle ilgili bilgilendirme simgeleri bulunmaktadır.
BursayiKesfet.com © 2015
Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı'nın desteklediği, Bursa'nın Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk Bursa İl Kültür Turizm Müdürlüğü'ne ait olup BEBKA veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.


Bu proje Netcad Yazılım A.Ş. tarafından yapılmıştır.