Neler Yapılır24.Teleferik
24.Teleferik

1958’de inşaatına başlanan ve 1963 yılında hizmete açılan teleferik, Türkiye’nin ilk teleferik hattıdır. Bursa’nın Teferrüç semtinden vagonlarla 10 dakikalık yolculukla önce 1231 metre yükseklikteki Kadıyayla mevkiine, buradan da başka bir vagonla 1634 metre yüksekliğindeki Sarıalan mevkiine 10 dakika içinde ulaşılır. Sarıalan’dan çift kişilik telesiyejler aracılığı ile 3. 200 metre yüksekliğindeki Çobankaya mevkiine gidilebilmektedir. Bursa ile Uludağ’ı; yaz ile kış mevsimini, deniz ile karı buluşturan teleferik, Bursa’nın sembolleri arasında haklı yerini almıştır.

Ulaşım

Bursa MerkezdenTeferrüç semtine otobüslerle ulaşılarak,teleferik ile Uludağ Sarı Alana ulaşılabilir.
Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bilgileri verilen parkurlarda yapılması yasak işlemlerden tamamen kullanıcı sorumludur. Her parkurun detayında yapılabilenecek etkinliklerle ilgili bilgilendirme simgeleri bulunmaktadır.
BursayiKesfet.com © 2015
Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı'nın desteklediği, Bursa'nın Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk Bursa İl Kültür Turizm Müdürlüğü'ne ait olup BEBKA veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.


Bu proje Netcad Yazılım A.Ş. tarafından yapılmıştır.