Neler Yapılır17.İpek Han
17.İpek Han

İvaz Paşa Çarşısının batısında , Pirinç Hanını güneyindedir. Çelebi Mehmet tarafından Yeşil külliyesine getirmesi amacıyla Mimar Hacı İvaz Paşaya yaptırılmıştır. Sultan Hanı, İpek Hanı, Faytoncular Hanı gibi isimlerle anılan han 1958 yangınından sonra kesme taş ve tuğla ile yeniden yapılmıştır.Hanın girişi yeniden yapıldığından orijinal değildir. Cephelerinde ilgi çekici tuğla süslemeler görülmektedir. İki katlı olan hanın alt katında 39 üst katında 42 olmak üzere toplam 81 odası vardır. 

Ulaşım

Bursa merkezden Hanlar Bölgesine ulaşım sağlanabilir.
Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bilgileri verilen parkurlarda yapılması yasak işlemlerden tamamen kullanıcı sorumludur. Her parkurun detayında yapılabilenecek etkinliklerle ilgili bilgilendirme simgeleri bulunmaktadır.
BursayiKesfet.com © 2015
Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı'nın desteklediği, Bursa'nın Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk Bursa İl Kültür Turizm Müdürlüğü'ne ait olup BEBKA veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.


Bu proje Netcad Yazılım A.Ş. tarafından yapılmıştır.