Neler Yapılır16.Issız Han
16.Issız Han

Osmanlı Sultanı Yıldırım Bayezıt döneminden kalmadır. Geçtiğimiz yıl restore edilen eserin kapı üstündeki kitabesinde hayırlı işler ve Allah rızası için 1396 yılında inşa edildiği belirtilmektedir.  İstanbul-Susurluk Irmağı-Uluabat Gölü güzergahında tarihte nehir taşımacılığının dinlenme ve konaklama üslerinden biri olarak vatandaşlara ücretsiz hizmet veren Issız Han, Osmanlı döneminin güzel bir kervansaray örneğidir.

Ulaşım

Bursa-İzmir yolu üzerinde Karacabey ilçesine Bursa'nın batı girişinden özel araçlarla veya Bursa Otobüs Terminali ile Küçük Sanayi metro istasyonundan Karacabey otobüsleri ile ilçeye ulaşılabilir.
Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bilgileri verilen parkurlarda yapılması yasak işlemlerden tamamen kullanıcı sorumludur. Her parkurun detayında yapılabilenecek etkinliklerle ilgili bilgilendirme simgeleri bulunmaktadır.
BursayiKesfet.com © 2015
Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı'nın desteklediği, Bursa'nın Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk Bursa İl Kültür Turizm Müdürlüğü'ne ait olup BEBKA veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.


Bu proje Netcad Yazılım A.Ş. tarafından yapılmıştır.