Doğa Yürüyüşü, Flora Gözlemi
Uludağ Oteller - Bakacak

Bu parkur 1. Bölge Oteller meydanından başlar ve 1 kilometresi iniş olmak üzere asfalt yolla 1,6 kilometre uzaklıktaki 2. Gelişim oteller bölgesinden geçer. Araçla zirve ve göller bölgesine çıkmak isteyenlerin kullandığı ve şuanda kapalı olan eski maden yolu sapağının yanındaki asfalt yola devam edildiğinde 2,7 kilometrede solda görülen yer Çobankaya kamp ve günübirlik kullanım alanıdır. Yola devam edildiğinde yaklaşık 500 mt. sağda Softaboğan şelalesine inen parkur başlangıcı vardır. Çobankaya'dan 1,5 kilometre sonra solda ağaçlar arasındaki bina, Sarıalan-Çobankaya arasında çalışan telesiyejlerin istasyonudur. Çobankaya-Bakacak seyir noktası arası 2,5 kilometredir. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı seyir platformundan hava müsait olduğunda doyumsuz Bursa manzarası ve Marmara denizi seyredilebilir. Bu noktadan sağa dönen kısa patika Bakacak kayalıklarına çıkar.


OsmangaziBilgilendirme Levhası Sayısı: 1 Adet Ağaç Bilgi Levhası, 1 adet ağaç yön levhası
Bölge Sorumlusu: Uludağ Milli Park Müdürlüğü
Şehirden Uzaklık: Ulucami-Uludağ Oteller: 32.5 Km.Bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bilgileri verilen parkurlarda yapılması yasak işlemlerden tamamen kullanıcı sorumludur. Her parkurun detayında yapılabilenecek etkinliklerle ilgili bilgilendirme simgeleri bulunmaktadır.
BursayiKesfet.com © 2015
Tüm Hakları Saklıdır.
Bu websitesi Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı'nın desteklediği, Bursa'nın Alternatif Turizm Destinasyonları Projesi kapsamında hazırlanmıştır.
İçerik ile ilgili tek sorumluluk Bursa İl Kültür Turizm Müdürlüğü'ne ait olup BEBKA veya Kalkınma Bakanlığı'nın görüşlerini yansıtmamaktadır.


Bu proje Netcad Yazılım A.Ş. tarafından yapılmıştır.